W pierwszy wakacyjny weekend podrzucam Wam przepis na jeden z moich ulubionych serników - z leśnymi borówkami. Wychodzi wysoki, równiutki jak stół, a przede wszystkim pyszny!
Składniki (tortownica 24cm):
Spód:
- 200 g maślanych herbatników
- 70 g rozpuszczonego masła
Ser:
- 1 kg sera na sernik z wiaderka
- 5 jajek
- 160 g cukru
- 60 g miękkiego masła
- 2 płaskie łyżki mąki ziemniaczanej
- 80 g mleka w proszku
Polewa:
- 100 g białej czekolady
- 60 g śmietanki 30%
Dodatkowo:
- 200 g borówek - świeżych lub mrożonych
Sposób przygotowania:
1. Zaczynamy od spodu. Herbatniki zblendować, dodać rozpuszczone masło, wymieszać. Wyłożyć na spód tortownicy i wyrównać powierzchnię snem szklanki.
2. Wszystkie składniki na masę serową powinny mieć temperaturę pokojową.
3. Ser, jajka, miękkie masło, cukier, mleko w proszku i mąkę ziemniaczaną umieścić w misce. zmiksować dosłownie 30 sekund. Masa powinna być gęsta.
4. Masę serową wylać na ciasteczkowy spód. Na wierzchu ułożyć borówki (mrożone należy wcześniej odmrozić, najlepiej na sitku).
5. Piec w 170*C przez 40 minut, a kolejne 35-40 minut w 150*C funkcja góra-dół. Można na dno piekarnika umieścić naczynie żaroodporne z wodą.
6. Sernik pozostawić w piekarniku przez kwadrans po pieczeniu, uchylić przy tym lekko drzwiczki piekarnika.
7. Zrobić polewę. Śmietankę lekko podgrzać, dodać połamaną białą czekoladę i mieszać do rozpuszczenia. Polewę wyłożyć na sernik.
Smacznego!!!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Dziękuję za odwiedziny i komentarz.
Zrobiłaś/eś jakieś danie z przepisu z mojego bloga? Zrób zdjęcie i przyślij do mnie, a umieszczę je w Galerii Czytelników!