Niezwykle zaskakująco pyszne danie. Nie spodziewałam się, że aż tak mi posmakuje. Tak przygotowaną kaszę można jeść solo lub zamiast ziemniaków do obiadu. Pyszności, polecam wszystkim serdecznie!
Składniki:
- 1 szklanka suchej kaszy jęczmiennej
- 2 szklanki wody
- 1 liść laurowy
- kilka pieczarek
- 1/2 cebuli
- sól, pieprz
- siekana natka pietruszki
- 100 g sera mozzarella
- oliwa z oliwek
Sposób przygotowania:
1. Wodę zagotować, gdy zawrze, dodać liść laurowy, sól i wsypać kaszę. Gotować na małym ogniu do miękkości.
2. W międzyczasie obrać cebulę i pieczarki. Cebulę posiekać, zeszklić na patelni, po czym dodać pokrojone w plastry pieczarki. Lekko posolić. Dusić do odparowania wody.
3. Kaszę wymieszać z zawartością patelni. Ewentualnie doprawić jeszcze solą i pieprzem.
4. Na dno naczynia żaroodpornego wylać trochę oliwy. Użyłam żaroodpornej keksówki. Wyłożyć kaszę z pieczarkami. Posypać siekaną natką pietruszki i tartą mozzarellą.
5. Całość zapiec w piekarniku przez 15-20 minut.
Smacznego!!!



















